Ekumeniczna Szkoła Biblijna ruszy w Łodzi

03-07-2019

Wykładowcy z różnych Kościołów chrześcijańskich prowadzić będą zajęcia w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej. Także słuchacze, prawdopodobnie, mogą być chrześcijanami różnych wyznań. Szkoła ruszy w Łodzi już w październiku.

Podziel się ze znajomymi
Ekumeniczna Szkoła Biblijna ruszy w Łodzi
Ekumeniczna Szkoła Biblijna ruszy w Łodzi
Ekumeniczna Szkoła Biblijna to wspólna inicjatywa Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Szkoła ma za zadanie pogłębić przeżywanie Słowa Bożego, w oparciu o Jego rozumienie przez różne Kościoły. Semko Koroza, przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej w Łodzi podkreśla, że wszyscy chrześcijanie posługują się Biblią.

Myślę, że to fantastyczny pomysł. My wszyscy posługujemy się jakoś Biblią. Każdy z nas troszeczkę inaczej rozumie to, co w Niej wyczytuje. Byłoby dobrze porównać te sposoby reflektowania Słowa Bożego, pokazać sobie nawzajem co my mamy do powiedzenia o tych tekstach, które będziemy studiować.
Chcemy się trochę uczyć, trochę przeżywać - i robić to razem. Jak zwykle.


Zapisy do Ekumenicznej Szkoły Biblijnej rozpoczną się we wrześniu. Zajęcia - w pierwsze soboty miesiąca - trwać będą od października do czerwca.

POSŁUCHAJ:
Semko Koroza

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto