Przygotujcie się na zmianę w rozkładzie jazdy pociągów

12-12-2019

Inaczej pojadą między innymi pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Zmiany czekają również pasażerów Kolei Mazowieckich. To już od niedzieli (15.12).

Podziel się ze znajomymi
Przygotujcie się na zmianę w rozkładzie jazdy pociągów
Przygotujcie się na zmianę w rozkładzie jazdy pociągów | fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
 Linia S3 Szybkiej Kolei Miejskiej pojedzie w nowym rozkładzie objazdem przez Warszawę Gdańską. To przez budowę nowego przystanku Warszawa Targówek (o czym pisaliśmy już na warszawa.radioplus.pl). Na linii S2 zniknie dotychczasowy takt - co 30 minut. Teraz pociągi pojadą co 25 lub 35 minut. Wszystko przez to, ze na lotnisko dojadą składy Intercity z Łodzi. W rozkładzie linii S1 zmieni się tylko godzina odjazdu pierwszego pociągu z Otwocka na 4:11. To o 30 minut wcześniej niż dotychczas. O zmianę apelowali pasażerowie.

Na torach regionu - skrócić ma się czas przejazdu pociągami na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Skierniewice. Kolejarze planują zlikwidować wprowadzone tam ograniczenia prędkości. Wróci połączenie Kolei Mazowieckich z Warszawy Zachodniej do Mińska Mazowieckiego odjeżdżające o godzinie 0:39. Kolejarze planują też modernizację stacji Ożarów Mazowiecki - z tego powodu będą utrudnienia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Samorządowy przewoźnik chce też uruchomić dodatkowe połączenie w godzinach szczytu na trasie Wołomin Słoneczna-Tłuszcz. Na liniach do Otwocka i Skarżyska-Kamiennej utrzymane zostaną zmiany związane z modernizacją na torach.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto