Remont bloku przy Piaskowej 9 idzie do przodu

25-02-2020

Budynek komunalny na Woli wymagał natychmiastowych działań. To przez problemy z konstrukcją. Prace są na etapie zaawansowanym.

Podziel się ze znajomymi
Remont bloku przy Piaskowej 9 idzie do przodu
Remont bloku przy Piaskowej 9 idzie do przodu | fot. ZGN Wola
Budowlańcy modernizują i wzmacniają elementy konstrukcji bloku. Wykorzystują do tego nowoczesne taśmy kompozytowe z włókna węglowego. Mają one zagwarantować wytrzymałość budynku pod względem rozciągania i zginania konstrukcji. Prace trwają na wszystkich kondygnacjach. Na czterech piętrach położonych najwyżej montaż taśm już się zakończył. Na pozostałych zaś odkrywane są stropy i skuwane tynki. Ręce pełne roboty mają także murarze i elektrycy.

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na Woli na kwiecień planuje przetarg na wykończenie i odtworzenie wyglądu budynku wewnątrz. Na koniec wszystkich prac czeka obecnie 75 rodzin. Pozostali ewakuowani i przekwaterowani mieszkańcy chcą zostać w lokalach przydzielonych im jako zastępcze. Przypomnijmy: w lipcu 2018 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał natychmiastowy remont budynku przy piaskowej 9. Do tego potrzebna była przeprowadzka wszystkich lokatorów z drugiej, trzeciej i czwartej klatki bloku.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto