Przebiegną 5 kilometrów nie wychodząc z domów

11-04-2020

Mieszkańcy Lublina wezmą udział w domowym biegu. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4.

Podziel się ze znajomymi
Bieganie w domu
Bieganie w domu | pl.freeimages.com

W związku z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi miejsc publicznych w kraju, wiele osób znacznie ograniczyło swoją aktywność fizyczną. Organizatorzy akcji chcą jednak zachęcić mieszkańców Lublina do tego, że biegać można wszędzie. 

Minimalna kwota wpisowego wynosi 5 zł, ale ograniczeń co do jej wysokości nie ma. Dlatego organizatorzy liczą także na wyższe wpłaty. 

— Żeby się zarejestrować na ten bieg należy wypełnić formularz i dokonać opłat startowych, która w całości zostanie przeznaczona na rzecz szpitala. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak tylko wydrukować sobie numer startowy i zrobić sobie zdjęcie jak się ten dystans pokonuje. Możliwości są nie ograniczone, a wszystko zależy od naszej kreatywności, są ludzie, którzy przebiegają maratony na balkonach to 5 kilometrów nie powinno być problemem. — mówi Dominik Małys z AZS UMCS Lublin.

Bieg zaczyna się w środę (15 kwietnia) o godzinie 18:00 i potrwa prawie tydzień. Uczestnicy będą mieli więcej czasu, żeby wysłać do organizatorów zrzut ekranu z udokumentowanym przebytym dystansem. W biegu może wziąć udział każdy nawet osoby niepełnoletnie, który otrzymały zgodę od swoich opiekunów. Szczegóły można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku 
AZS BALKON RUN.

Materiał: AN/Maciej Kurek

Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto