Nagroda papieża Franciszka - zapowiedź

08-10-2020

160 medali - Nagród Papieża Franciszka - wręczy w poniedziałek, 12 października, abp Grzegorz Ryś. Metropolita zaproponował przyznawanie rok temu, w trzech kategoriach: działań charytatywnych, ekumenizmu i ewangelizacji.

Podziel się ze znajomymi
Nagroda papieża Franciszka - zapowiedź
Nagroda papieża Franciszka - zapowiedź
Nagroda wręczana będzie w Monopolis. Tam też abp Grzegorz Ryś przypomniał, jak nagroda wpisuje się w papieskie nauczanie.

Ojciec święty ucieszył się w ogóle tym pomysłem, że chcemy zaprosić młodych ludzi do rozmaitych form aktywności. I ucieszył się bardzo tym, że zaproszenie dotyczy każdego młodego człowieka, nie jest ograniczone wyłącznie do młodych przynależących do Kościoła katolickiego. Ta nagroda jest otwarta dla młodych z każdej szkoły. Zasadą jest, że jest to młodzież szkolna, a nie młodzież z konkretnej wspólnoty wyznaniowej.

ZOBACZ FILM!

Zapowiadając wręczenie Nagrody Papieża Franciszka abp Ryś podkreślał zaangażowanie młodzieży, zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy wszystko było utrudnione.

160 młodych ludzi z terenu naszej diecezji otrzyma medal papieża Franciszka. Brązowy medal. Otrzyma w najbliższy poniedziałek.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Zgodnie z ideą po kolejnym roku działalności charytatywnej, ekumenicznej lub ewangelizacyjnej młody człowiek będzie mógł otrzymać nagrodę w postaci srebrnego medalu. Organizatorzy zachęcają nie tylko do kontynuacji, ale też do przyłączania się kolejnych młodych ludzi.

POSŁUCHAJ:
Abp Grzegorz Ryś: dla wszystkich
Abp Grzegorz Ryś: zapowiedź gali

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto