Dziś Dzień Dziecka Utraconego- obchody w regionie

15-10-2020

Dziś Dzień Dziecka Utraconego. W diecezji odbywać się będą pogrzeby dzieci zmarłych w wyniku poronienia lub martwego urodzenia oraz rekolekcje dla rodziców w żałobie.

Podziel się ze znajomymi
Pomnik Dzieci Utraconych w Słupsku
Pomnik Dzieci Utraconych w Słupsku | www.koszalin.gosc.pl
Dziś Dzień Dziecka Utraconego. To dzień pamięci szczególnie o dzieciach, które zmarły w wyniku poronienia lub urodziły się martwe.

W Wałczu odbył się dziś piąty zbiorowy pogrzeb dzieci, których rodzice sami nie pochowali z różnych powodów. Na cmentarzu na Dolnym Mieście pochowano prochy 36 dzieci. Takie zbiorowe pogrzeby odbędą się w sobotę w Koszalinie i w Słupsku.

W Koszalinie będzie to dwudzisty zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych. Pochowanych zostanie 74 dzieci. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka w sobotę (17 października) o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry), a uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym rozpoczną się o godz. 11.30 w kaplicy. Pochówki dzieci utraconych w Koszalinie odbywają się dwa razy do roku od kwietnia 2011 r. Pochowano do tej pory prochy 3490 dzieci.

W Słupsku w najbliższą sobotę odbędzie się dwunasty zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 11.00 w kościele mariackim, a po Eucharystii ok. godz. 12.15 odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe na Nowym Cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. Pochowanych zostanie 59 dzieci. W sumie pochowano w tym grobowcu 624 dzieci.

Grupa kilkunastu rodziców po stracie dziecka, nie tylko w wyniku poronienia, spotkają się od jutra do niedzieli na rekolekcjach w Skrzatuszu. Więcej na ten temat o. Piotr Włodyga, benedyktyn ze Starego Krakowa, który poprowadzi te rekolekcje.

A jeszcze dziś obchody Dnia Dziecka Utraconego w Szczecinku. W kościele mariackim o godz. 17.30 podczas różańca i na Mszy św. o godz. 18:00 wierni modlić się będą za rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko i za ich dzieci. Imiona tych dzieci będą wyczytywane w czasie modlitwy. W Sławnie obchody Dnia Dziecka Utraconego w niedzielę o godz. 12.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

Magda Wanowska i Alicja Górska


ks. Piotr Liwiński, kapelan szpitala w Koszalinie
ks. Dawid Andryszczak, kapelan szpitala w Słupsku
o. Piotr Włodyga o rekolekcjach dla rodziców po stracie dziecka w Skrzatuszu

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto