Transport do punktu szczepień dla seniorów

14-01-2021

Gminy zajmą się organizacją transportu dla tych seniorów, którzy nie mają możliwości, aby samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Podziel się ze znajomymi
Transport do punktu szczepień dla seniorów
Transport do punktu szczepień dla seniorów | pixabay
- W każdej gminie z dniem 15 stycznia zostanie uruchomiona specjalna infolinia. Pod tym numerem mieszkańcy naszego województwa będą mogli się dowiedzieć w jaki sposób dotrzeć do punktu szczepień, jeżeli nie ma takiej samodzielnej możliwości – informuje Krzysztof Kuriata z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na wskazany przez gminę numer infolinii należy zadzwonić dopiero po umówieniu wizyty w punkcie szczepień. Kontakt dotyczący transportu powinien mieć miejsce co najmniej dwa dni
przed ustalonym terminem szczepienia. W gminie Olsztyn ten numer to: 603 777 858. Będzie on czynny wyłącznie w dni robocze w godzinach od 8 do 15.

- Koszt transportu będzie w 80% pokrywać rząd, a w 20% zapłacą wszyscy podatnicy, bowiem te 20 % jesteśmy zobligowani do dopłacenia  z gminnej kasy - mówi Patryk Pulikowski, rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie.

Zapisy na szczepienia ruszają jutro i będą prowadzone w punktach szczepień czyli np. w przychodniach, ale także za pośrednictwem infolinii 989 lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

rch

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto