Kardynał Nycz dziękuje Soli Deo

27-10-2014

W sobotę 25 października Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo świętowało swoje 25-lecie.

Podziel się ze znajomymi
Msza św. w Archikatedrze
Msza św. w Archikatedrze | Soli Deo
W homilii podczas uroczystej Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz dziękował członkom i absolwentom Stowarzyszenia za ich działalność na uczelniach.

- Jako biskup dziękuję za to, co do mnie dociera z Waszej działalności. Dziękuję za Waszą działalność kulturalną na uczelniach, dziękuję za organizowanie w ramach uczelni debat i dyskusji naukowych, paranaukowych na różne aktualne, współczesne tematy i wyzwania − etyczne, światopoglądowe. Dziękuję także za to, że próbujecie wchodzić nawet tak głęboko, dzięki życzliwości Waszych rektorów na uczelni, w ramach których próbujecie organizować godziny, dni refleksji na wzór rekolekcji, które przeżywamy w kościołach i parafiach – mówił kard. Nycz podczas homilii.

Metropolita warszawski odniósł się również do niezależności i zarazem odpowiedzialności jaka z niej wynika, a która spoczywa na Stowarzyszeniu. „Tym się różnicie od duszpasterstwa akademickiego, że podejmujecie Wasze zadania na Waszą, katolików – świeckich, odpowiedzialność. W duszpasterstwie akademickim dużo tej odpowiedzialności bierze na siebie ten, który jest duszpasterzem. […] podejmujcie i wyczuwajcie te wszystkie najważniejsze sprawy, które trzeba podejmować dzisiaj na uczelni, w środowisku studentów, czy w środowisku młodych absolwentów.”

Po Mszy św. członkowie i absolwenci Soli Deo złożyli kwiaty przy grobie patrona Stowarzyszenia, kard. Stefana Wyszyńskiego, którego mauzoleum z sarkofagiem znajduje się w Archikatedrze Warszawskiej.
Wieczorem odbył się bal.

W uroczystościach oprócz członków i absolwentów Soli Deo udział wzięli duszpasterze Stowarzyszenia, ks. Jacek Siekierki – rektor kościoła św. Anny w Warszawie - Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego oraz rektorzy warszawskich uczelni wyższych.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto