Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Koszalinie

02-02-2015

Obchodzimy dziś Dzień Życia Konsekrowanego. Świętowanie to w tym roku wpisuje się w obchodzony w Kościele Rok Życia Konsekrowanego.

Podziel się ze znajomymi
archiwum
archiwum | www.koszalin.gosc.pl
Mają różne habity i różne charyzmaty. Ich codzienność to modlitwa i służba bliźniemu. Katechizują, prowadzą domy pomocy społecznej, pomagają chorym i cierpiącym- to tylko nieliczne zadania sióstr i braci zakonnych, posługujących w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. Dziś osoby życia konsekrowanego obchodzą swoje święto. Z tej okazji ponad 100 osób przybyło do Koszalina, by wspólnie dziękować Bogu za dar powołania. Mszy św. koncelebrowanej przez ponad 30 kapłanów przewodniczył w katedrze bp Paweł Cieślik. Kazanie wygłosił salezjanin, o. Janusz Zdolski z parafii św. Rodziny w Pile. Świętowanie to w tym roku wpisuje się dodatkowo w obchodzony w Kościele Rok Życia Konsekrowanego.
Po Mszy św. siostry i bracia zakonni oraz biskupi i zaproszeni goście udali się do Centrum Edukacyjno- Formacyjnego, gdzie odbyło się dalsze świętowanie.

W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej posługę pełni 25 zgromadzeń zakonnych żeńskich i 11 zgromadzeń zakonnych męskich. W sumie jest tu ponad 250 konsekrowanych kobiet oraz ponad 140 zakonników.

Alicja Górska; alicja.gorska@radioplus.pl

Relacja z obchodów Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto