Posługiwanie się fałszywym dokumentem jest przestępstwem, które może wiązać się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Na ten problem zwróciło uwagę III Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie. Z inicjatywy szkoły przygotowano plakat ostrzegawczy skierowany do rodziców, nauczycieli oraz sprzedawców. Zwraca on uwagę na mechanizm działania takich aplikacji, możliwe skutki prawne oraz rolę dorosłych w rozpoznawaniu zagrożeń i rozmowie z młodzieżą - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy UM.
Urząd Miasta zarekomenduje wykorzystanie plakatu podczas działań wychowawczych i profilaktycznych prowadzonych w szkołach. Materiał może stanowić punkt wyjścia do rozmów z uczniami o odpowiedzialności w sieci, bezpieczeństwie oraz konsekwencjach prawnych związanych z fałszowaniem dokumentów.
Listen to "fałszywe dokumenty" on Spreaker.