Ukryte życie parafii 10 czerwca 2022 r.

2022-06-10 12:35
Ukryte życie parafii 10 czerwca 2022 r.
Autor: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Ksawerowie Ukryte życie parafii 10 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 10 czerwca 2022 r.

Katechezy o Eucharystii

O obrzędzie komunii świętej posłuchać można było - i nadal można - w ramach piątej i ostatniej katechezy na temat liturgii Mszy św. Katechezy głoszone były w kolejne pierwsze niedziele miesiąca przed Mszami św. w kościele Chrystusa Króla na Retkini w Łodzi. Po zakończeniu cyklu wszystkich pięciu katechez (o obrzędach wstępnych, o liturgii Słowa, o Ofiarowaniu, o modlitwie eucharystycznej i wreszcie o komunii) wysłuchać można przez kanał YT księdza Karola Skowrońskiego, albo znaleźć przez facebookowy profil parafii.

Półkolonie na Wodnej

Od pierwszego poniedziałku wakacji do 1 lipca trwa pierwszy turnus półkolonii, a drugi od 4 do 8 lipca. Półkolonie organizuje oratorium przy kościele salezjanów przy ul. Wodnej w Łodzi, czyli przy parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W ramach półkolonii dzieci i młodzież mają zapewnione zajęcia w dni powszednie od godz. 9.00 do 15.00. Udział w jednym turnusie kosztuje 130 zł.

Owieczki w Ksawerowie

Kilkadziesiąt figurek owieczek z imionami dzieci, ustawionych przed ołtarzem, stanowiło niecodzienną dekoracje uroczystości I Komunii Świętej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Ksawerowie między Łodzią a Pabianicami. Uroczystości komunijne w parafii organizowane były w ostatnią niedzielę maja, jednak owieczki w kościele pozostawały przez cały Biały Tydzień.