Caritas Archidiecezji Lubelskiej rusza z nowymi projektami

2021-09-23 16:19
Caritas logo
Autor: lublin.caritas.pl

Organizacja w swoim ośrodku w Dąbrowicy otwiera Dzienny Dom Pomocy dla niesamodzielnych seniorów oraz proponuje mieszkania wspomagane. ​Obecnie trwają nabory do dwóch nowo powstałych miejsc wsparcia.

Caritas jest organizacją pozarządową działającą na Lubelszczyźnie od 1991 roku. W swojej działalności koncentruje się na pomocy osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź też zmagające się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Organizuje wypoczynek letni oraz zimowy dla dzieci, prowadzi fundusz stypendialny, udziela korepetycji, walczy z problemem głodu poprzez dożywianie dzieci i młodzieży w szkołach oraz wydawanie paczek żywnościowych. Prowadzi Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie, a w nim m.in. Ośrodek Rehabilitacji, Hospicjum Domowe i Ośrodek Psychoterapii, opiekuje się bezdomnymi w Dziennym Ośrodku dla Osób Bezdomnych – wydaje im posiłki, ubrania, prowadzi dla nich łaźnię oraz świetlicę.

Dom Spotkania Caritas znajduje się w Dąbrowicy obok Lublina. Jest miejscem spotkań dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych z Archidiecezji Lubelskiej oraz z całej Polski. Zgodnie ze swoim przeznaczeniem prowadzi przede wszystkim działalność charytatywną. Organizuje turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, oraz ferie i wakacje dla ubogich dzieci z terenu Archidiecezji Lubelskiej. Do Domu przyjeżdżają także grupy wycieczkowe, pielgrzymki i grupy rekolekcyjne.

 W Dąbrowicy powstał też Dzienny Dom Pomocy, świadczone tu będą usługi opiekuńcze dla osób starszych i niesamodzielnych. ​Z tego ośrodka skorzysta codziennie 20 osób. W Domu Spotkań w Dąbrowicy będą też mieszkania wspomagane czyli 16 miejsc przeznaczonych dla okresowego całodobowego pobytu dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z terenu powiatu lubelskiego.

Obecnie trwają nabory do dwóch nowo powstałych miejsc wsparcia w Dąbrowicy. Szczegóły są w siedzibie Caritas przy Alei Unii Lubelskiej 15 w Lublinie.