Dni Kultury Chrześcijańskiej w Chełmie

2021-09-30 12:48
 Civitas Christiana logo
Autor: Civitas Christiana Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - logo

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Chełmie organizuje po raz XVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wydarzenie potrwa dwa tygodnie, a jego tematyka związana będzie z postaciami Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz św. Józefa. W planach są wykłady, promocje książek, koncerty, wystawy oraz emisje filmowe.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza do udziału w Dniach Kultury Chrześcijańskiej w Chełmie.

Chełmskie Dni Kultury Chrześcijańskiej to impreza która już na stałe już wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta. Przez lata wydarzenie odwiedziło wielu znakomitych gości choćby Janina Ochojska, Krzysztof Kolberger, Anna Seniuk, Cezary Żak, Zbigniew Zamachowski, Jan Englert, Maja Komorowska, Artur Barciś, Olgierd Łukaszewicz, Wiktor Zborowski, Cezary Pazura, Krzysztof Zanussi, Maciej Zakościelny czy Wiktor Zborowski.

XVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej odbędą się w dniach 3-17 października. W tym roku tematyka wydarzenia opierać się będzie na postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz św. Józefa. Obie postacie w 2021 roku zostały wyróżnione w przestrzeni ogólnopolskiej a także międzynarodowej. Św. Józef ze względu na ogłoszenie patronem roku duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego przez Papieża Franciszka a Kardynał Wyszyński ze względu na beatyfikację oraz ogłoszenie przez Sejm roku Prymasa Wyszyńskiego. Stowarzyszenie będzie w tych dniach przybliżyć mieszkańcom Chełma nauczanie Prymasa Wyszyńskiego oraz zastanawiać się nad aktualnością jego przesłania w szeregu spotkań, debat i wystaw.

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej zaplanowane są sesję tematyczną poświęconą związkom Prymasa Wyszyńskiego z Chełmem, promocję książki „Biblijna Ikona świętego Józefa” autorstwa ks. prof. Mirosława Wróbla, prelekcje bp Michała Janochy o pięknie w sztuce religijnej, spotkanie z ks. Tomaszem Kancelarczykiem z Bractwa Małych Stópek, koncert akordeonowy, wystawy związane z nauczaniem Prymasa Wyszyńskiego.

Radio Plus Lublin jest partonem medialnym wydarzenia.