Do biegu, gotowi, start! 24 października wystartuje 5. Półmaraton Lubelski

2021-10-12 12:39 Maciej Kurek
24 października 5. Półmaraton Lubelski
Autor: Maraton Lubelski maraton.lublin.eu

To pierwszy długi dystans w tym roku po krótszym biegu Tropem Wilczym i Jesiennej Dyszce. Biegacze w Lublinie i na Lubelszczyźnie mogą szykować się na 5. Półmaraton Lubelski.

Teraz czas na zapisy i trenowanie przed biegiem a ten wystartuje w niedzielę, 24 października nad Zalewem Zemborzyckiem. W ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała plany i organizatorzy musieli odwołać Półmaraton, tym razem liczą, że zawody się odbędą. O trasie, zasadach udziału i zainteresowaniu sportem nad Bystrzycą mówi dyrektor zawodów, Piotr Kitliński.

- To bieg wyczekiwany przez większość biegaczy. Cieszy nas spore zainteresowanie. Liczymy na to, że dużo osób zapisze się, wystartuje i ukończy zawody. Bieg odbędzie się nad Zalewem. Start i meta będą ulokowane w okolicach ulicy Żeglarskiej. Uczestnicy pobiegną ścieżką rowerową. Półmetek biegu i nawrót będzie przy parkingu ziemnym przy ulicy Osmolickiej. Około godziny 11 rozpoczniemy biegi dla dzieci i młodzieży. Będą to zawody z cyklu "Przez Matry po Kilometry", dystanse od 50 metrów do kilometra. To sportowa propozycja dla dzieci od przedszkolaka po nastoletnią młodzież.

Zapisy na biegi dla dzieci i młodzieży ruszą ruszą tydzień przed zawodami. Szczegóły i zapisy na stronach Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie i Maratonu Lubelskiego. Organizatorzy poinformowali we wtorek, 12 października o zwiększeniu limitu miejsc na Półmaraton o kolejne 100. To oznacza, że na starcie biegu głównego będzie mogło pojawić się 500 osób.