Dość ciągłego strachu o nasze dzieci i przekraczania przędkości przez kierowców

2021-09-23 18:52
Protest w Krężnicy Jarej po śmiertelnym potrąceniu 9-latka
Autor: Maciej Kurek

Po tym jak kilka dni temu pod kołami samochodu zginał 9-cio letni chłopiec zorganizowali protest. Mieszkańcy wsi Krężnica Jara pod Lublinem mają dość życia w strachu o życie swoje, swoich dzieci czy wnuków i nie chcą bezczynnie patrzeć aż dojdzie do kolejnych tragedii.

W czwartek 23 września na kilkadziesiąt minut zablokowali drogę powiatową, która przebiega przez ich miejscowość. Na dwóch przejściach dla pieszych pojawili się dorośli ale też dzieci i młodzież ze szkoły, do której chodził 9-cio latek. Domagają się poprawy bezpieczeństwa.

- Dość wariatom drogowym, dość przekraczania prędkości i ciągłego strachu o nasze dzieci. Chcemy, żeby przejścia były lepiej oznaczone oraz by pojawiły się progi zwalniające - mówi Pani Kamila, jedna z mieszkanek Krężnicy. Inni dodają, że boją się nawet iść chodnikiem.

- Na mapie jesteśmy skrótem dla kierowców korzystających z drogi krajowej nr 19. Od Strzeszkowic wypadają z zakrętu i walą ile tylko mają na liczniku  -dodają protestujący.

W proteście wzięli też udział dzieci i młodzież. Jak mówi 11-letni Szczepan, bardzo jest mu szkoda tego chłopaka, pamięta jak dwa tygodnie temu jeszcze jeździł na rowerze.

Mieszkańcy dodają, że jeśli nie będzie rekcji władz, ponownie zablokują drogę. Proponują, by w miejscowości postawić fotoradar.