IPN: Mobilna gra terenowa upamiętniająca Sybiraków

2021-09-15 15:06
Mobilna gra terenowa IPN
Autor: pixabay.com

Mobilna gra terenowa „Przeszliśmy – Niepokonani” ma za zadanie przybliżyć uczestnikom historię miejsc pamięci związanych z Zesłańcami Sybiru w Lublinie. Wycieczka po miejscach pamięci opleciona została ciekawą fabułą, opartą na niezwykłej historii dzieci z Pahiatua.

Uczestnicy podejmą próbę odtworzenia zawiłej historii krewnego, który w 1944 r. jako mały chłopiec przybył na statku General Randall do Nowej Zelandii.

„Gra osadzona jest w darmowej aplikacji mobilnej Action Track, dzięki czemu jest dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów. Aby odciągnąć uwagę graczy od ekranu telefonu, na potrzeby gry przygotowano specjalny papierowy pakiet, którego elementy są niezbędne do rozwiązania zadań na trasie gry historycznej” - mówi Dawid Florczak, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału IPN.

Osoby lub drużyny, które w wyznaczonym terminie uzyskają najwięcej punktów otrzymają nagrody rzeczowe. Grę można rozpocząć w dwóch punktach: Śródmieście - pl. Litewski lub Czuby Północne - XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie, ul. Biedronki 13.

„Aby wziąć udział w grze należy odebrać pakiet w siedzibie IPN Oddział w Lublinie lub XXVII LO im. Zesłańców Sybiru. Następnie należy pobrać na smartfon aplikacje Action Track ze sklepu Google Play/App Store i zeskanować kod QR udostępniony w dniu premiery na stronach organizatorów przy pomocy aplikacji” - dodaje D. Florczak.

Kolejne kroki jakie należy wykonać, aby wziąć udział w mobilnej grze terenowej to przede wszystkim zameldowanie się w punkcie rozpoczynającym, przeczytanie instrukcji dołączonej do gry. Na koniec należy podać adres mailowy we wskazanym przez aplikację miejscu, który posłuży nam do skontaktowania się z laureatami konkursu.