Koncert o życiu i kapłańskiej posłudze Prymasa Tysiąclecia

2021-10-20 15:58
 Koncert o życiu i kapłańskiej posłudze Prymasa Tysiąclecia
Autor: Civitas Christiana Koncert o życiu i kapłańskiej posłudze Prymasa Tysiąclecia - plakat zapowiadający wydarzenie.

W Lublinie odbędzie się koncert "Civis Christi". Wzruszające poetycko-muzyczne widowisko będzie hołdem dla Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia, tworząc misterium, które jest w istocie wspólną modlitwą. To opowieść o życiu i kapłańskiej posłudze Stefana kardynała Wyszyńskiego.

W niedzielę 24 października o godz. 19.00 w parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie, ul. Jana Pawła II 11, odbędzie się koncert "Civis Christi".

"Civis Christi" to opowieść o życiu i kapłańskiej posłudze Stefana kardynała Wyszyńskiego "Wielkiego Interrexa Rzeczpospolitej" - od chwili narodzin, dzieciństwa, młodości i powołania, poprzez lata wojny i okupacji, czasy stalinizmu i aresztowania, okres Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i Milenium, lata siedemdziesiąte i udział w rzymskim konklawe, które wybrało kardynała Karola Wojtyłę na Stolice Piotrową, aż po najsłynniejsze spotkanie dwóch wielkich Polaków, czasy Solidarności, zamachu na Jana Pawła II i ostatnie chwile życia Księdza Prymasa.

Civis Christi – Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia to historyczno- multimedialne widowisko z tekstami i muzyką Romana Kołakowskiego opowiadająca w formie czternastu pieśni niezwykłą drogę kapłańskiego życia i pracy Stefana Kardynała Wyszyńskiego i jego współpracę dla dobra Kościoła i Polski ze Świętym Janem Pawłem II. Chronologiczny układ kantaty pozwala widzowi poznać fascynujące losy Prymasa Tysiąclecia. Pomiędzy pieśniami aktorzy będą prowadzić narrację opartą o listy i encykliki Prymasa, która uporządkuje akcję i pozwoli jeszcze lepiej poznać życiorys Kardynała Wyszyńskiego.

Proste wiersze i przejmujące pieśni układają się w mozaikę nastrojów, tworząc misterium, które jest w istocie wspólną modlitwą.

"Civis Christi" to wzruszające poetycko-muzyczne widowisko przygotowane przez Teatr Piosenki.

Organizatorami wydarzenia są: Teatr Piosenki, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" i Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie.