KSM - Święto Patronalne w Archidiecezji Lubelskiej

2021-11-16 21:21
KSM plakat
Autor: KSM AL KSM zaprasza na Święto Patronalne

Ta wspólnota młodych ludzi łączy działanie z formacją. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży obchodzić będzie Święto Patronalne i 30- lecie działalności w Archidiecezji Lubelskiej. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata nie zabraknie wspólnej modlitwy, spotkań i podsumowania pracy. Tego dnia w szeregi stowarzyszenia wstąpi też blisko 60 nowych członków.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, posiadającym struktury ogólnopolskie. KSM Archidiecezji Lubelskiej pracuje z młodzieżą gromadzącą się w ponad 50 oddziałach na terenie Lubelszczyzny, głównie z terenów wiejskich. Jest współorganizatorem między innymi: obozów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży (także ze środowisk dysfunkcyjnych), diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży, Dnia Papieskiego, lokalnych projektów edukacyjnych, wydarzeń kulturalnych oraz prowadzi świetlicę opiekuńczo-wychowawczą.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to niezwykle ważny dzień dla każdego KSMowicza. 

Obchodzone w tym roku 21 listopada Święto Patronalne KSM ma na celu ukazanie, że "Jezus Chrystus jest Królem we wszystkich wymiarach życia, ma zachęcać do służby oraz apostolstwa, a także uczyć jedności i tożsamości"

Młodzi ludzie w obecności księdza biskupa, kapłanów, druhen i druhów przyrzekają, że całym życiem chcą wiernie służyć Bogu, Kościołowi i ojczyźnie, czynić dobro ludziom oraz być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Obchody Święta Patronalnego KSM w Archidiecezji Lubelskiej rozpoczną się 21 listopada Mszą świętą w archikatedrze lubelskiej o 14.15.