Lubelskie - Bogdanka i nowy program dla szkół

2021-09-14 10:36 Anna Opasiak
Lubelskie - Bogdanka i nowy program dla szkół
Autor: LW Bogdanka

To ma być przepustka do pracy w Bogdance. Lubelska kopalnia uruchomiła stypendialny projekt dla uczniów z partnerskich szkół.

Funduje stypendia i szkoli przyszłą kadrę. Lubelski Węgiel Bogdanka uruchomił nowy stypendialny projekt dla uczniów z partnerskich szkół. Jak mówi prezes kopalni, Artur Wasil - to odpowiedź na potrzeby.

Aktualnie program jest skierowany do uczniów Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim i Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. W przyszłości pozwoli kopalni na pozyskanie z nich osób, które zdobędą podstawowe wykształcenie górnicze, a jednocześnie doświadczenie.

Uczniowie będą korzystać z wiedzy pracowników kopalni, szczególnie pod kątem innowacyjnych rozwiązań. Po zakończeniu szkoły najlepsi mogą liczyć na zatrudnienie - dodaje prezes Wasil.

To druga edycja programu. Po pierwszej Bogdanka sfinansowała niemal 200 stypendiów i zatrudniała blisko 60 osób. W sumie - na chwilę obecną - w całej Grupie Kapitałowej Bogdanka pracuje ponad 5,5 tysiąca osób. Kopalnia jest wciąż jednym z największych pracodawców Lubelszczyzny stanowiąc filar gospodarczy i ekonomiczny regionu.