Lublin - integracyjny piknik parafialny FSzD i NSJ

2021-09-16 9:50
Lublin - integracyjny piknik parafialny FSzD i NSJ
Autor: zdjęcie organizatora

Pomoże zrobić drzewo rodowe, zorganizuje turniej łuczniczy, występy i konkursy. Lubelska Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza na niedzielny piknik.

Impreza ma integrować, bawić i łączyć pokolenia. Na terenach zielonych Lublina odbędzie się piknik integracyjny. Festyn organizuje Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo przy współpracy z parafią pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Jak mówi wiceprezes Fundacji, Zofia Jaroszuk - wydarzenie ma integrować parafialną społeczność, dlatego jednym z punktów wydarzenia będzie jej prezentacja. Dotyczy to, m.in. szkół, przedszkoli i żłobków z terenu parafii. Drugą strefą pikniku będą stoiska z atrakcjami. Na uczestników czeka, m.in. turniej łuczniczy, występy i konkursy. W ofercie dla najmłodszych nie zabraknie dmuchawców i malowania twarzy. A to jeszcze nie wszystko.

Podczas festynu odbędzie się międzypokoleniowa akcja dla rodzin. Ten punkt przygotują najstarsi mieszkańcy parafii skupieni przy fundacyjnym ośrodku. Zorganizują warsztaty tworzenia drzewa genealogicznego i działania, które mają pokazać wartość wielopokoleniowych rodzin.

Festyn odbędzie się w niedzielę między 12:30 a 16:00 na terenach zielonych, przy ul. Kochanowskiego 5 w Lublinie. Podczas pikniku będzie serwowany poczęstunek.