Niedziela św. Franciszka u lubelskich braci kapucynów

2021-09-29 15:50
Niedziela św. Franciszka u lubelskich braci kapucynów
Autor: Parafia Niepokalanego Serca Maryi i Św. Franciszka w Lublinie Niedziela św. Franciszka - plakat

Zachęcają by przyjść do parafii ze zwierzętami. Bracia Kapucyni z Poczekajki w Lublinie organizują Niedzielę Świętego Franciszka. W czasie spotkania przybliżą postać świętego z Asyżu, wyjaśnią czym jest chrześcijańska ekologia oraz pobłogosławią wiernych i ich zwierzęta.

Parafia Niepokalanego Serca Maryi i Św. Franciszka w Lublinie pragnie włączyć się w projekt tzw. Niedzieli św. Franciszka, która ma być dniem chrześcijańskiej ekologii integralnej i dziękczynieniem Panu Bogu za stworzenie. Tegoroczne hasło tej niedzieli brzmi: „Niech cała ziemia błogosławi Pana”.

 Bracia Kapucyni z Poczekajki  zapraszają wszystkich, którzy mają jakiekolwiek zwierzęta na wspólną modlitwę i błogosławieństwo zwierząt. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 3 października od godziny 14.30 na placu przy starym kościele. 

Spotkanie ma być też zachętą do pomocy bezdomnym zwierzakom, w czasie spotkania będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz zwierząt porzuconych z Lublina i okolic. 

Po błogosławieństwie wśród atrakcji, min. przybliżenie postaci Św. Franciszka, konkurs na najładniejsze przebranie dla zwierzaka oraz poczęstunek.

Niedziela Świętego Franciszka odbędzie się 3 października o 14.30 na terenie parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka przy Al. Kraśnickiej 76 w Lublinie.

Świętowaniu przyświeca przesłanie encykliki Laudato si’, której tytuł zaczerpnięty jest z Pieśni słonecznej, napisanej przez świętego Franciszka z Asyżu – patrona ekologii. Święto ogłoszone przez papieża Franciszka jest równocześnie zwieńczeniem Czasu dla Stworzenia (Season of Creation). To coroczne wydarzenie zachęca do tego by z jednej strony doświadczyć piękna Stworzenia, zachwycić się nim, a z drugiej podjąć refleksję nad codziennymi nawykami, które mogą mu szkodzić. To może być punkt wyjściowy do pełnego życia w zgodzie ze Stwórcą i światem przyrody.