Parafia pw. Św. Jana Kantego zaprasza na uroczystości odpustowe

2021-10-19 18:00
Parafia pw. Św. Jana Kantego zaprasza na uroczystości odpustowe
Autor: Maciej Kurek

Jest pod wezwaniem jednego z patronów archidiecezji, jedną z najmłodszych parafii i najszybciej wybudowanych świątyń. Parafia pod wezwaniem Świętego Jana Kantego jutro, 20 października będzie obchodziła odpust swojego patrona.

Za nimi trudne początki, bo parafia na początku istniała tylko wirtualnie. W ubiegłym roku, dwa tygodnie po pierwszej Mszy Świętej wybuchła pandemia. Mimo tych trudności udaje się budować świątynię i wspólnotę parafialną. O uroczystościach i życiu parafii mówi jej proboszcz, ksiądz Bogdan Zagórski.

- Będziemy obchodzić uroczystość odpustową patrona naszej parafii i archidiecezji. To okazja by dziękować za to, ze takiego patrona mamy i za jego wstawiennictwo. Dzięki niemu ta świątynia nie tylko powstałą ale też cały czas się upiększa i jest wyposażana. Przede wszystkim co raz bardziej jest takim miejscem dla wszystkich, którzy tworzą wspólnotę a więc dla wszystkich parafian. Wymiar duchowy jest szczególnie ważny - dodaje ksiądz Zagórski.

Jak mówi proboszcz parafii udało się dzięki gorliwości parafian ocieplić dach od strony wewnętrznej i w części ocieplić kościół z zewnątrz czy pomalować część pomieszczeń. Miłości do człowieka, takiej praktycznej i Pana Boga uczy nas nasz patron. Z jednej strony to wiedza, mądrość, wiara, która była nimi podparta ale praktyka - to było realizowanie przykazania miłości. Chodzi tu o wrażliwość na drugiego człowieka i pochylenie się nad jego losem. Mowa tu także o doświadczeniu spotkania z drugim człowiekiem, który potrzebuje też umocnienia duchowego, wewnętrznego.

Głównej Mszy świętej odpustowej. o godzinie 18 będzie przewodniczył Ksiądz Marcin Składanowski, prodziekan Wydziału Teologii KUL. Więcej informacji o parafii na stronie jankanty.lublin.pl