Parafia pw. Świetej Rodziny w Chełmie zaprasza na Turniej Dzikich Drużyn w Piłkę Nożna i Siatkówkę Plażową

2021-09-17 14:02
Parafia pw. Świętej Rodziny w Chełmie zaprasza na Turnieje Dzikich Drużyn
Autor: Parafia pw. Św. Rodziny w Chełmie

Liczy się dobra sportowa zabawa ze znajomymi z klasy, osiedla czy podwórka nawet jeśli nie gramy na co dzień w profesjonalnym zespole. Wystarczy się zgłosić i wziąć udział w dobrej sportowej zabawie.

Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny w Chełmie zaprasza w sobotę, 18 września na VII Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej i II Turniej Dzikich Drużyn w Siatkówce Plażowej. Skąd nazwa zawodów? Gdzie się odbędą i na jakich zasadach można wziąć udział? Odpowiada wikariusz parafii, ksiądz Karol Mazur.

- Mamy propozycję dla dzieci i młodzieży. Turnieje mają odbyć się na kompleksie boisk Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie na Osiedlu Słonecznym. Początek zawodów o godzinie 9. Turniej w piłkę nożną jest skierowany do chłopców ze szkół podstawowych. Grupy wiekowe to klasy III, IV, V, VI VII i VIII. Drużyny będą 5-osobowe. Zawody w siatkówkę plażową są skierowane dla uczniów szkół średnich w wieku 15-18 lat z podziałem na chłopców i dziewczynki. Tu drużyny będą dwuosobowe.

Nazwa imprezy wiąże się z tym, że jest skierowana do osób nie grających czy trenujących w profesjonalnych zespołach, dodaje ksiądz Mazur. - Jeśli takie się zgłoszą, oczywiście ich również przyjmiemy. Czekamy na tych, którzy grają amatorsko na podwórkach czy osiedlach aby mogli sprawdzić się w takim turnieju.

Organizatorzy czekają na chętnych do turnieju siatkarskiego do godziny 9 w sobotę 18 września. Więcej informacji na stronie parafii rodzinachelm.pl