Rodzinna Sztafeta Rowerowa ze Świętym Janem Pawłem II

2021-10-15 12:45
Rodzinna Sztafeta Rowerowa ze Świętym Janem Pawłem II
Autor: Parafia pw. Św. Rodziny w Chełmie

Wystarczy kask, sprawny rower i chęci, resztę zapewniają organizatorzy. Na Rodzinną Sztafetę 16 października zaprasza chełmska Parafia pod wezwaniem​ Świętej Rodziny.

Na starcie mogą pojawić się drużyny składające się z ojców lub ojców chrzestnych czy stryjków wraz z dziećmi. Jak mówi ksiądz Karol Mazur, wikariusz parafii. - Data zawodów, nawiązuje do papieża Polaka, rodzina miała szczególne miejsce w jego sercu, pamiętał też by dbać o zdrowie poprzez sport.

16 października na placu przy kościele pw. Św. Rodziny w Chełmie odbędzie się: „Rodzinna sztafeta rowerowa ze Św. Janem Pawłem II”. Do rywalizacji w zawodach są zaproszone drużyny składające się z ojców (lub ojców chrzestnych czy stryjków) wraz z dziećmi. Organizator zaplanował osobne grupy startujących dla chłopców i dziewczynek wraz z tatą lub innym zawodnikiem. W ich gronie dzieci zostaną przydzieleni do osobnych grup wiekowych: kl. I-II, III-IV, V-VI. Zadaniem drużyn rodzinnych startujących w sztafecie jest przejechanie wskazanej trasy w najszybszym czasie. Celem głównym wyścigu jest wyłonienie najlepszych drużyn rodzinnych w poszczególnych grupach wiekowych. Dla najlepszych jak i uczestników przewidziane są nagrody - czytamy na stronie parafii.

Zapisy na placu przy kościele od 12, start sztafety godzinę później. Więcej informacji na stronie rodzinachelm.pl, tam znajduje się regulamin zawodów.