Rusza Lubelski Festiwal Filmowy

2021-11-17 13:11
Lubelski Festiwal Filmowy
Autor: LFF Lubelski Festiwal Filmowy - plakat

Pokazy z całego świata, konkurs i imprezy towarzyszące. Od 19 listopada startuje Lubelski Festiwal Filmowy. 15. edycja wydarzenia związana będzie miedzy innymi z twórczością Stanisława Lema, kinem łotewskim oraz obrazami nakręconymi pod wpływem pandemii.

140 filmów z całego świata. Kino autorskie, fabularne, dokumentalne, pokazy specjalne i dla dzieci, spotkania i warsztaty.

To wszystko bezpłatnie przez ponad tydzień w Centrum Kultury w Lublinie, Akademickim Centrum Kultury i Mediów "Chatka Żaka" oraz online.

Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w Polsce międzynarodowych festiwali kina niezależnego.

LFF łączy tradycyjne konkursy filmowe z nowoczesnym podejściem i lubelską otwartością. Na festiwalu nie brakuje różnorodnych warsztatów, koncertów, zabaw oraz długich rozmów zarówno z polskimi twórcami, jak i zagranicznymi gośćmi, którzy chętnie wtapiają się w społeczność festiwalową i konsekwentnie podkreślają niepowtarzalny klimat imprezy. Lubelski Festiwal Filmowy jest największym wydarzeniem filmowym w mieście, które bada i kreuje trendy we współczesnym kinie autorskim. Promuje artystów, którzy budują przyszłość kinematografii i chce współtworzyć ją wraz z nimi. To festiwal aktywny, otwarty, zaangażowany w życie kulturalne miasta i regionu. LFF to spotkanie: ze sztuką, z innymi widzami, z twórcami i osobami, które tworzą festiwal. 

15. edycja Lubelskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się w od 19 do 27 listopada w Centrum Kultury w Lublinie, Akademickim Centrum Kultury i Mediów "Chatka Żaka" oraz online. Program i szczegóły są na stronie: lff.lublin.pl