Siostra Nulla opowie w Lublinie o swoim cudownym uzdrowieniu

2021-10-19 19:06
 Siostra Nulla
Autor: Księgarnia Świętego Pawła w Lublinie Siostra Nulla w Lublinie opowie o swoim cudownym uzdrowieniu

Jej uzdrowienie było kluczowym dowodem w beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Do Lublina przyjedzie Siostra Nulla - cudownie uleczona za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego. W czasie dwudniowej wizyty przypomni jak modlitwą udało się pokonać jej ciężką chorobę.

Siostra Nulla wstąpiła do wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża w 1986 roku. Kiedy jeszcze była w nowicjacie, zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór. 

Lekarz informując mnie o diagnozie powiedział, że mam maksymalnie trzy miesiące życia. Operacja jest możliwa, ale wiąże się z dużym ryzykiem nieodwracalnych powikłań – wspomina Siostra Nulla. 

Dla mnie odkąd jestem w zgromadzeniu, podobnie jak dla wszystkich sióstr, prymas Wyszyński jest ważną postacią i modliłyśmy się o jego beatyfikację odkąd Kościół zatwierdził tę modlitwę. Gdy zachorowałam, wybór tego orędownika był po prostu naturalny – wyjaśniała w rozmowie z KAI siostra Nulla.

Intensywne modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego prowadzona była dziewięć razy w ciągu jednego dnia i trwała nieprzerwanie przez kilka tygodni.

W nocy z 14 na 15 marca 1989, nastąpił przełom, guz zaczął się cofać, siostra Nulla opuściła szpital. Odbyła nowicjat, złożyła śluby i pracuje w zgromadzeniu do dziś.

Lekarze wielokrotnie mówili, że przyjęli mnie na oddział tylko dlatego, że była młoda – żebym się psychicznie nie załamała, bo to, czym mnie leczyli, nie mogło mi pomóc. Jestem świadkiem tego, że cuda się zdarzają a wierzącym nie trzeba zbyt wiele tłumaczyć – dodała.

W listopadzie 2018 r. konsylium lekarskie powołane przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych uznało to zdarzenie za niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia. Następnie sprawę badała komisja teologów. We wrześniu 2019 r. komisja kardynałów i biskupów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych potwierdziła autentyczność uzdrowienia za wstawiennictwem Sługi Bożego. Papież Franciszek 2 października 2019 r. podczas audiencji dla prefekta upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do ogłoszenia dekretu o cudzie, co stanowiło ostatni etap jego procesu beatyfikacyjnego.

W Lublinie Siostra Nulla przebywać będzie 26 i 27 października. W czasie dwudniowej wizyty odwiedzi miedzy innymi Archikatedrę Lubelską oraz parafię pw. Świętego Józefa. Porozmawia też o książce opisującej cud jej uzdrowienia i kulisach samego procesu beatyfikacyjnego.

Plan spotkań z Siostrą Nullą w Lublinie:

26 października, godz. 12.00- Księgarnia Edycji Świętego Pawła -  ulica Królewska 6

26 października, godz. 19.00  -w Archikatedrze Lubelskiej spotkanie rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 19.00

27 października, godz. 11.00 – Kino Bajka- Spotkanie z siostrą Nullą oraz projekcja filmu „Wyszyński

27 października, godz. 19.00 -  Kościół św. Józefa w Lublinie