Świdnik będzie miał pierwszy taki obiekt we wschodniej Polsce

2021-10-08 14:50
Boiska Avii Świdnik
Autor: Urząd Miasta Świdnik

W Świdniku powstanie hala pneumatyczna nad sztucznym boiskiem Avii. To dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Będą też środki na modernizację basenu i hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 5. O tym, że miasto stawia na szkolenie młodzieży w piłce nożnej i innych dyscyplinach i chcemy to robić przez cały rok, mówi Marcin Dmowski zastepca burmistrza Świdnika.

- To duże wsparcie i duże projekty przed nami. W województwie lubelskim nie ma póki co takich obiektów. To jest zadaszenie pneumatyczne sztucznego boiska przy boiskach Avii oraz remont basenu i sali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 5. Łącznie to jest 2,5 mln dofinansowania. Wiemy, że jest duży problem z trenowaniem w zimie, szczególnie w takich boiskowych warunkach. Będziemy mogli przez 180 dni w roku pod dachem zapewnić treningi nawet czterem grupom jednocześnie.

Remont basenu w SP nr 5 obejmie nieckę i szatnię. Powstanie też system biletowy, który pozwoli na komercyjne korzystanie z obiektu. Podobnie będzie z hala pneumatyczną.