Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości czekają na wolontariuszy

2021-10-06 15:30
Szlachetna Paczka i Akadmeia Przyszłości szukają wolontariuszy w wojewodztwie lubelskim
Autor: Stowarzyszenie WIOSNA

W województwie lubelskim brakuje ponad 400-stu osób, które mogłyby odwiedzić rodziny i dzieci potrzebujące pomocy. Każdy wolontariusz może dać nadzieję i impuls na wyjście z trudnej sytuacji.

Mimo, że o Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości najczęściej słyszymy w grudniu podczas finału akcji to wsparcie potrzebna jest już teraz. - Nie pozwólmy, by skala pomocy była w tym roku mniejsza - mówi Julia Łaszkiewicz koordynator do spraw promocji w województwie lubelskim. Jak dodaje, wolontariusze są potrzebni w całym kraju.

- Bez wolontariuszy mądra pomoc nie jest możliwa. To oni docierają do rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze – dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji. To oni spotykają się z dziećmi z Akademii Przyszłości, pomagając im odkryć mocne strony i zbudować poczucie własnej wartości. Każdy wolontariusz ma realny wpływ na życie konkretnych osób z najbliższej okolicy.

W samym województwie lubelskim brakuje 316-stu wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i 104-rech do Akademii Przyszłości. Potrzeby rodzin i dzieci są różne, to bezpieczeństwo materialne ale i pomoc w uwierzeniu w siebie, dodaje Julia Łaszkiewicz.

Aby dowiedzieć się jak dołączyć do grona wolontariuszy wystarczy wejść na stronę superw.pl