Teatr Stary w Lublinie ma nowe kulturalne propozycje

2021-10-01 14:07
Teatr Stary w Lublinie logo
Autor: Teatr Stary w Lublinie Logo Teatru Starego w Lublinie

Będzie dużo muzyki, ciekawe spektakle i spotkania. Teatr Stary w Lublinie ogłosił nowy jesienny repertuar. W listopadzie i w grudniu widzów czekają nowe wydarzenia.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, Teatr Stary powraca z wydarzeniami The Metropolitan Opera Live in HD.

Sezon 2021/2022 to 10 niesamowitych widowisk dostępnych w jakości HD. Cykl rozpocznie się  operą "W Moich Kościach Ogień", której autorem jest Terence Blanchard - zdobywca nagrody Grammy, muzyk jazzowy i kompozytor. Pierwsza projekcja 23 października. W nowym sezonie nie zabraknie polskich nazwisk. Na wielkim ekranie będziemy mogli znów zobaczyć Piotra Beczałę, Jakuba Józefa Orlińskiego oraz Artura Rucińskiego.

Teatr Stary zaprasza też na spektakl „Kupiec Wenecki” Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, który został uznany za najlepszy polski spektakl szekspirowski 2019 roku i nagrodzony Złotym Yorickiem na Gdańskim Festiwalu Szekspirowskim.

Na scenie muzycznej teatru zagości  Dominik Wania – artysta uhonorowany w tym roku dwiema Nagrodami Muzycznymi Fryderyk - w kategorii Artysta Roku Jazz oraz Album Roku Jazz za materiał z płyty „Lonely Shadows”, który muzyk zaprezentuje lubelskiej publiczności.

Z solowym recitalem wystąpi John Porter.  W jego wykonaniu wysłuchać można będzie przeglądu najlepszych utworów z całej kariery, wykonywanych przy gitarze akustycznej i elektrycznej i zapowiadanych w pełnym humoru angielsko-polskim stylu uwielbianym przez publiczność.

Nie zabraknie także silnej lubelskiej reprezentacji. Na wyjątkowym jubileuszowym koncercie spotkamy się z Piotrem Selimem i Hanną Lewandowską. W ramach Lubelskiej Premiery Muzycznej zagra duet Cuatro Manos oraz zespół Anna Michałowska Trio.

Tradycyjnie, co poniedziałek odbędą się seanse filmowe o godzinie 18.00. Wśród zaplanowanych projekcji znajdują się te, których nie udało się pokazać w poprzednim sezonie, jednak nie zabraknie także nowości.

Podczas ostatnich w tym sezonie wydarzeń z cyklu „Bitwa o kulturę/literaturę” rozmowa  m.in. o Jamesie Bondzie i fenomenie J.K. Rowling.

W repertuarze skierowanym do najmłodszych widzów m.in. spektakl „Jabłonka” ukochanego przez dzieci Teatru Atofri.

Szczegóły nowego repertuaru są na stronie: teatrstary.eu