Tytani Lublin zapraszają do juniorskiej drużyny futbolu amerykańskiego

2021-10-01 14:38
Nabór do sekcji juniorskiej Tytanów Lublin
Autor: Tytani Lublin

Wystarczą chęci i pasja do sportu oraz chęć sprawdzenia się w dyscyplinie rodem zza oceanu. Tytani Lublin​, drużyna futbolu amerykańskiego organizują nabór do sekcji juniorskiej czyli Herosów Tytanów.

Sprawdzą sprinty, zwrotność i łapanie piłki a potem przyporządkują do odpowiedniej pozycji na boisku. Wszystkiego nauczymy na miejscu, trzeba tylko przyjść i spróbować, zachęca Karol Sidorowski, prezes Tytanów.

- Nie trzeba znać zasad, wszystkiego uczymy na treningach. W futbolu jest pozycja dla każdej postury. Trzeba tylko chcieć i mieć w sobie zapał do sportu. Nabór polega na podstawowych testach sprawnościowych jak sprinty, zwrotność, łapanie piłki, a to wszystko po to aby wstępnie przypisać graczy do odpowiedniej pozycji.

Futbol amerykański wyróżnia się tym, że to bardzo widowiskowy, drużynowy, mocno strategiczny sport wymagający pracy w zespole. Tu nie ma indywidualności, nie ma gwiazd, jest drużyna. Trzeba zabrać ze sobą: strój sportowy odpowiedni do pogody, butelkę wody i sportowe nastawienie - dodaje Karol Sidorowski. Nabór do juniorskiej drużyny futbolu amerykańskiego, przypomnijmy, w poniedziałek 4 października o 18:30 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie

Oprócz drużyny juniorskiej, Tytani cały czas rekrutują do drużyny dziecięcej czyli Gigantów. Jest to futbol flagowy, bezkontaktowy, przeznaczony dla chłopców w wieku 10-13 lat i można przychodzić bezpośrednio na treningi, które odbywają się w poniedziałek w godzinach 19:00-20:30 w szkole Podstawowej nr 18, al. Jana Długosza 8 oraz w soboty 13:00-15:00 w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, Podwale 11.