W Lublinie trwa nabór wolonatriuszy towarzyszących

Wolontariat towarzyszący
Autor: Miasto Lublin Wolontariat towarzyszący - plakat

Osobom samotnym i starszym dają oparcie i poczucie bezpieczeństwa. Teraz można do nich dołączyć. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w Lublinie poszukuje wolontariuszy towarzyszących. Po przejściu szkoleń regularne będą odwiedzać podopiecznych stowarzyszenia.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w Lublinie szuka osób chętnych do wolontariatu towarzyszącego.

 Organizacja od prawie 18 lat realizuje program "Twoja obecność pomaga mi żyć". Program  to zorganizowany wolontariat towarzyszący polegający na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych stowarzyszenia, dzięki którym budują się niezwykłe - oparte na przyjaźni i zaufaniu – relacje wolontariusza z samotnym seniorem. W Programie biorą udział setki wolontariuszy, którzy każdego dnia dają samotnym starszym osobom oparcie i poczucie bezpieczeństwa. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza. 

- Od naszych wolontariuszy oczekujemy regularnych wizyt w podopiecznych, min. raz w tygodniu na min. 2 godziny. Ostateczna częstotliwość i czas trwania wizyt zależy już od ustaleń między wolontariuszem, a podopiecznym – w zależności od tego, jakie potrzeby kontaktu ma podopieczny i jakie możliwości ma wolontariusz. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat -mówi koordynatorka lubelskiego wolontariatu, Agnieszka Kozak.

Obecnie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich ma pod swoimi skrzydłami 450 podopiecznych z Poznania, Warszawy, Lublina, Wrocławia, Krakowa, Świdnika, Pruszkowa i Gniezna.

Żeby zostać wolontariuszem towarzyszącym należy mieć 18 lat. Rekrutacja obywa się poprzez formularz kontaktowy na stronie: malibracia.org.pl