W Świdniku powstał punkt adopcji roślin

2021-10-26 11:57
Punkt adopcji roślin
Autor: MOK Świdnik Punkt adopcji roślin w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.

Można w nim bezpłatnie dzielić się kwiatami. W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku działa już punkt adopcji roślin. To pierwsze tego typu miejsce w województwie lubelskim. Niepotrzebne czy przerośnięte okazy zamiast trafić na śmietnik mogą teraz znaleźć swój drugi dom. Punkt adopcji roślin czynny jest przez cały tydzień.

Z półek znikają kwiaty, a na ich miejsce pojawiają się nowe okazy. Można skorzystać już z pierwszego w Świdniku , ale i w województwie lubelskim  punktu adopcji/wymiany roślin.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz już się zajmować swoją rośliną - przynieś ją do Nas. Możesz także podzielić się szczepkami i dzięki temu zasilić roślinami parapety sąsiadów. Jeśli szukasz nowych okazów to także świetne miejsce by przygarnąć roślinę - mówi pomysłodawczyni inicjatywy Jagoda Kowalczyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku -to tutaj powstał - Punkt adopcji roślin.

Kiedy idąc ulicami miasta zauważałam, że na śmietniku znajdują się rośliny niekoniecznie w bardzo ciężkim stanie było mi ich szkoda i pomyślałam, że zamiast lądować na śmietniku, mogą znaleźć drugi dom - dodaje Jagoda Kowalczyk. Na specjalnym regale w świdnickim MOKu pojawiły się już sansewierie, skrzydłokwiaty, paprotki, przeróżne kaktusy czy begonie.

W tym miejscu można zostawiać rośliny, a inni, którzy chcą się nimi zaopiekować mogą je bezpłatnie zabrać do domu.

Punkt znajduje się przy kasie Kino Lot i działa codziennie w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.