Wygrana na koniec roku. Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 2-0

2021-12-06 14:57
Motor Lublin wygrał 2-0 ze Śląskiem II Wrocław
Autor: Motor Lublin

​​Pewna wygrana na koniec tegorocznych piłkarskich rozgrywek. Motor Lublin pokonał w meczu przyjaźni rezerwy Śląska Wrocław w ostatnim meczu tej jesieni na Arenie.

Żółto-biało-niebiescy ustalili wynik spotkania już w pierwszej połowie, bo wtedy padły obie bramki. Zawody nie były jednak spacerkiem, przyznał po końcowym gwizdku trener lubelskiej drużyny, Marek Saganowski. Bramki dla Motoru zdobywali: Sędzikowski w 20 minucie a na 2-0 gola "do szatni" dopisał lider strzelców Motoru i najskuteczniejszy snajper rozgrywek w tym sezonie - Michał Fidziukiewicz.

Motor spędzi zimę na 7-dmym miejscu w drugoligowej tabeli, tuż za strefą barażową. Zanim piłkarze odpoczną od piłki czeka ich jeszcze tydzień treningów. Sztab, jak zapowiada, będzie pracował nad strategią i składem na rundę wiosenną. Motor do wspomnianej strefy barażowej traci jeden punt. Sześć oczek - tyle Motorowcom brakuje do drugiego miejsca, dającego już bezpośredni awans za zaplecze Ekstraklasy. Rozgrywki drugiej ligi wrócą pod koniec lutego przyszłego roku.