Ruszają egzaminy ósmoklasisty

15-06-2020

To intensywny czas dla absolwentów szkół podstawowych. Dziś ruszyła rekrutacja do szkół średnich. Jutro natomiast startuje 3 dniowy egzaminacyjny maraton.

Podziel się ze znajomymi
Egzamin
Egzamin | pixabay.com
Blisko 350 tysięcy absolwentów klas ósmych stoi właśnie przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Muszą wybrać placówkę, w której będą kontynuować naukę. Właśnie ruszyła rekrutacja do szkół średnich. Jednym z ważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy przyjęciu do wymarzonej szkoły, będzie wynik wspomnianego egzaminu ósmoklasisty. Ten rusza jutro rano. Na początek sprawdzian z j. polskiego. W środę z matematyki a w czwartek z języka obcego.

Warto dodać, że w związku z pandemią koronawirusa, egzaminy będą się odbywać z zachowaniem specjalnych procedur bezpieczeństwa. Chodzi między innymi o zachowanie odległości między uczniami, a także obowiązek dezynfekcji rąk. Co więcej, każdy zdający powinien mieć własne przybory, takie jak długopis, cyrkiel czy linijka.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty, poznamy 31 lipca. Wtedy to też szkoły określą progi punktowe. Natomiast listy kandydatów przyjętych do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 19 sierpnia. A więcej na ten temat w materiale Łukasza Borowicza.
Egzaminy/Łukasz Borowicz

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto