Kraków: Bagry wkrótce otwarte. Ratownicy będą pilnować dystansu społecznego

25-06-2020

Od soboty odpoczniemy na Bagrach pod okiem ratownika. Miasto oficjalnie otwiera kąpielisko na zalewie.

Podziel się ze znajomymi
Title: Zalew Bagry, Krakow, Poland
Title: Zalew Bagry, Krakow, Poland
Od soboty odpoczniemy na Bagrach pod okiem ratownika. Miasto oficjalnie otwiera kąpielisko na zalewie. Ratownicy będą jednak tym razem pilnować nie tylko bezpieczeństwa w wodzie - ale także przestrzegania przez plażowiczów reżimu sanitarnego.

- Musi nas oddzielać ta bezpieczna odległość 2-metrowa. Musimy dbać o higienę przede wszystkim rąk i mieć to na uwadze; tak, by korzystający z tego miejsca czuli się bezpieczenie i wiedzieli, że bądąc tam skorzystają z pięknej pogody i tego urokliwego miejsca - mówi Aleksandra Mikolazsek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Problem w tym, że do tej pory nikt się tym nie przejmował. Jak mówią mieszkańcy okolic zalewu zawsze gdy było choć trochę cieplej na plaży były tłumy ludzi.

- W przypadku gdy mamy jakąkolwiek słoneczną pogodę, w tym miejscu jest bardzo dużo ludzi, można spotkać młode osoby, można spotkać starsze osoby - mówi w rozmowie z naszym reporterem jeden z mieszkańców. - Ludzie przychodzą cały czas, dzieje się tu cały czas coś. Nie ma tak, że jest spokój - dodaje inna mieszkanka okolicy.

Urzędnicy podkreślają, że gdy ktoś nie będzie się stosował do zasad sanitarnych, ryzykuje mandatem od Straży Miejskiej.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto