Już dzisiaj! Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast

2021-09-28 11:08
Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast
Autor: iskra.jezuici.pl

Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

Organizatorzy zapraszają do modlitwy wszystkich, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata całego na ulicach Lublina i wszystkich miejscowości naszej archidiecezji. Miłosierdzie Boże nie ma granic. Będziemy się modlić w intencji kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą.” (Dz. 1521), w intencji oddalenia pandemii koronawirusa; o pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów, Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących. Będziemy się także modlić za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych - mówi ks. Bogusław Suszyło, duszpasterz Diakoni Miłosierdzia Archidiecezji lubelskiej.

Przynieś Obraz Jezusa

Od 2 IV 2021 r. – w rocznicę śmierci św. papieża Jana Pawła II drogą internetową rozpoczął pielgrzymkę obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz ten weźmy ze sobą na ulicę, by przypominał, jak ważny jest dla świata całego i że tylko w miłosierdziu Bożym człowiek znajdzie oparcie, pocieszenie i zbawienie. Po modlitwie kapłani poświęcą obrazy, by stały się codziennym przedmiotem kultu w każdym katolickim domu.

Zgłoś miejsce modlitwy

Zespół Iskra jako koordynator tej modlitwy na całym świecie prosi o potwierdzenie uczestnictwa w tej inicjatywie – http://iskra.iezuici.pl/koronka-2021/

Organizatorzy w  danym  mieście  powinni  wcześniej  powiadomić  odpowiednie  organy  publiczne o planowanej  akcji. Ze względu na pandemię koronawirusa prosimy o zachowanie 1,5 – metrowej odległości od innych osób uczestniczących w modlitwie.

Więcej informacji oraz plakaty: http://iskra.jezuici.pl