Tatry. TPN sprzedaje przez internet bilety na busa z Zakopanego na szlak do Morskiego Oka

2022-08-09 22:35
Morskie Oko w Tatrach
Autor: Wikipedia Morskie Oko w Tatrach

Tatrzański Park Narodowy wprowadza kolejną nowość, która ma ułatwić turystom wycieczkę do Morskiego Oka. Tym razem to internetowa sprzedaż i rezerwację biletów na busa z Zakopanego na Palenicę Białczańską. Dzięki temu turyści nie muszą jechać tam własnym samochodem.

- To jest nowa usługa oferowana przez licencjonowanego przewoźnika na podstawie umowy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, który pośredniczy w sprzedaży biletów na przejazd. Te bilety można nabyć na naszej stronie, obok innych biletów wstępy na teren parku, czy rezerwacji miejsca postojowego dla samochodów na Palenicy Białczańskiej – mówi Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Turysta może nabyć bilet na busa z Zakopanego na Palenicę Białczańską na wybraną godzinę i z wybranego przystanku – nie koniecznie musi to być przystanek początkowy.

- Kupując bilet ma gwarancję, że zostanie zabrany, a bus po niego przyjedzie – dodaje Kołodziejska.

TPN wprowadził testowo tą usługę. Odpowiada ona na sugestie turystów, że przy regularnym połączeniu busowym są oni skłonni pozostawiać swoje samochody i podróżować na szlak komunikacje zbiorową.

E-bilety na busy TPN będzie sprzedawał w wakacje. Potem zdecyduje, czy usługa sprawdziła się i wejdzie do oferty na stałe. TPN nie wyklucza, że pojawią się także e-bilety na busy do innych popularnych dolin.