Uroczystość Piotra i Pawła w łódzkiej katedrze

29-06-2018

Paliusz ma być materialnym symbolem łączności z Kościołem - mówił ks. Stefan Bujak w łódzkiej katedrze - w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła ks. Bujak sprawował mszę świętą. Wierni modlili się także za arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia, który tego dnia z rąk papieża Franciszka otrzymał paliusz, a także związanego z Łodzią kardynała Konrada Krajewskiego, który dzień wcześniej otrzymał kardynalski biret.

Podziel się ze znajomymi
Uroczystość Piotra i Pawła w łódzkiej katedrze
Uroczystość Piotra i Pawła w łódzkiej katedrze
Paliusz jest znakiem naszej łączności z Kościołem - mówił ksiądz Stefan Bujak.

Jest ważne, żebyśmy byli podobni do tego Kościoła, tej skały - która nas podtrzymuje. Żebyśmy mieli z nią łączność. Ta łączność się wyraża w bardzo ważnym znaku, pewnym symbolu tylko. Materialnym symbolu, jakim jest paliusz, który nasz arcybiskup otrzymał dzisiaj właśnie tam - na grobie św. Piotra.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Już na początku mszy świętej w łódzkiej katedrze ksiądz Bujak prosił o modlitwę w intencji metropolity łódzkiego Grzegorza Rysia i kardynała Konrada Krajewskiego.

Obejmijmy modlitwą naszego księdza arcybiskupa, który otrzymał paliusz, właśnie w tym dniu - w uroczystej mszy świętej o 9:30, w Watykanie. Swoją modlitwą obejmijmy również księdza kardynała Konrada Krajewskiego, który wczoraj otrzymał biret kardynalski.

Paliusz jest symbolicznym elementem stroju metropolity. Jest to zakładany na ornat biały wełniany pas. Nowym arcybiskupom metropolitom papież uroczyście zakłada paliusze właśnie 29 czerwca - w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Paliusz wykonany jest z wełny owiec, które papież błogosławi 21 stycznia - w dniu św. Agnieszki. Uroczystość nadania paliusza metropolicie łódzkiemu zbiegła się z pielgrzymką parafii katedralnej pw. św. Stanisława Kostki - do grobu patrona, w związku z 450-tą rocznicą śmierci patrona.

POSŁUCHAJ:
Ks. Stefan Bujak - paliusz
Ks. Stefan Bujak - modlitwa
Ks. Stefan Bujak - kazanie
Ks. Stefan Bujak - powitanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto