Studenci nadal czekają na otwarcie kierunku. Władze uczelni: mamy związane ręce

30-09-2019

Gdy inni studenci rozpoczynają rok akademicki oni nadal nie mogą się rekrutować na swój kierunek. Mowa o kandydatach na studia licencjackie z zakresu weterynarii na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Podziel się ze znajomymi
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie | mamik
Gdy inni studenci rozpoczynają rok akademicki oni nadal nie mogą się rekrutować na swój kierunek. Mowa o kandydatach na studia licencjackie z zakresu weterynarii na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. - Od początku wakacji czekamy na informacje czy kierunek zostanie otwarty - mówi Karolina Król, jedna z zainteresowanych studiowaniem weterynarii.

Trzymanie studentów w niepewności władze uniwersytetu tłumaczą brakiem pozwolenia na otworzenie kierunku ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tej decyzji z kolei nie będzie dopóki Państwowa Komisja Akredytacyjna nie zaopiniuje pozytywnie programu studiów.

- Ministerstwo też jest uzależnione od Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która takiej opinii nie przedstawiła. My w tym momencie mamy związane ręce, nie możemy tak naprawdę tego kierunku uruchomić. Jak będzie decyzja ministerstwa, uruchomimy - mówi Izabela Majewska z Uniwersytetu Rolniczego.

Zdaniem władz uczelni do uruchomienia kierunku nie dojdzie już najprawdopodobniej w trakcie sezonu zimowego.
Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto