Spiżarnia Caritas w Głogowie

19-11-2019

Podpisano list intencyjny. Projekt „Spiżarnia Caritas” polega na pomocy biednym i ubogim. Żywność trafi między innymi do przytuliska w Żukowicach, jadłodajni św. Brata Alberta przy parafii św. Klemensa czy do stowarzyszenia „Dom” w Głogowie.

Podziel się ze znajomymi
Samochód Spiżarni Caritas
Samochód Spiżarni Caritas
 Projekt „Spiżarnia Caritas” to program diecezjalny, działa już na terenie Zielonej Góry czy Gorzowa Wielkopolskiego. Zadaniem projektu jest pomoc ludziom biednym i ubogim.

„Samochodem- chłodnią odbieramy ze sklepów spożywczych żywność, która jest pełnowartościowa, ale jej okres przydatności do spożycia wkrótce minie” – wyjaśnia prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

„To co możemy dać ludziom najbardziej potrzebującym, jest właściwie bezcenne, bo okazuje się, że tak niewiele trzeba by komuś pomóc. Parafialne zespoły Caritas mają wśród swoich podopiecznych osoby, które na przykład lekko przekraczają próg dochodowy, nie mogą otrzymywać programu systemowego, ale mogą otrzymać pomoc doraźną. W tym momencie taka pomoc jest przekazywana” – Dodaje ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Samochód do odbioru żywności do wykorzystania w projekcie przekazała głogowska firma ARRA, która na co dzień transportuje farmaceutyki.Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto