Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018

02-01-2018

Od 14 do 25 stycznia trwać będzie seria spotkań i nabożeństw w ramach tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Łodzi.

Podziel się ze znajomymi
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018
Pierwsze nabożeństwo ekumeniczne odprawione zostanie w ewangelicko-augsburskim kościele św. Mateusza w Łodzi - w niedzielę 14 stycznia. Później nabożeństwa odbywać się będą w kolejnych świątyniach chrześcijańskich. W katedrze Kościoła Katolickiego msza święta sprawowana będzie w kolejną niedzielę - 21 stycznia. Poza świątyniami w Łodzi Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obejmuje także kościoły w Zgierzu i Pabianicach. W Pabianicach właśnie, 23 stycznia w kościele ewangelicko-augsburskim przy Zamkowej, słowo wygłosi arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. Będzie to drugie spotkanie z kazaniem metropolity łódzkiego. Dzień wcześniej arcybiskup Ryś podzieli się rozważaniami w kościele ewangelicko-reformowanym przy Radwańskiej w Łodzi.

Poza nabożeństwami w kościołach w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan przewidziano także spotkanie w siedzibie wspólnoty Chemin Neuf w Łodzi oraz spotkanie w ramach Dnia Judaizmu - na placu po zburzonej przez Niemców synagodze u zbiegu Kościuszki i Zielonej.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan organizowany jest przez łódzki oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Komisję do spraw Ekumenizmu łódzkiej kurii.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto