Co w budynku po kinie Jubilat? Powstanie Miejskie Centrum Integracji

24-04-2019

Po tym miejscu zostało już tylko wspomnienie. Kino Jubilat z końcem maja poprzedniego roku zakończyło swoją działalność. Przez ponad cztery dekady łączyło głogowian kochających kulturę. Niestety, z biegiem lat liczba odwiedzających spadła, a wraz z pojawieniem się nowoczesnego kompleksu kinowego w Głogowie, Jubilat opustoszał całkowicie.

Podziel się ze znajomymi
Kino Jubilat funkcjonowało przed ponad czterdzieści lat
Kino Jubilat funkcjonowało przed ponad czterdzieści lat
Prezydent Rafael Rokaszewicz kilka miesięcy temu zapowiedział, że ma pomysł na to, co mogłoby mieścić się w budynku po kinie. Postanowiliśmy zapytać, jak wygląda sytuacja obecnie.

- Tym obiektem zarządza Odra Film, instytucja urzędu marszałkowskiego. Prowadzimy rozmowy od miesięcy, jesteśmy na ostatniej prostej, aby otrzymać ten obiekt. – zapewnia prezydent Głogowa.

Oczywiście, nie będzie w tym miejscu kina. Miasto ma swój pomysł na zagospodarowanie tego miejsca.

- Chcemy, żeby powstało tam Miejskie Centrum Integracji. Miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ale też seniorów. Znajdzie się tam duża sala dla stowarzyszeń czy organizacji, na której będą mogły odbywać się np. odczyty, rehabilitacja. Chcemy też uruchomić pomoc prawną i finansową, chociażby w pisaniu i rozliczaniu wniosków o pozyskanie środków na działalność. Wiele stowarzyszeń zrzesza osoby starsze, im coraz trudniej zajmować się takimi rzeczami. Zależy mi na integracji osób niepełnosprawnych, tak by mogły pracować w tym miejscu. – wyjaśnia Rafael Rokaszewicz.

Jeżeli do przekazania obiektu dojdzie w najbliższych tygodniach, jeszcze w tym roku władze zajmą się przygotowaniem dokumentacji projektowej i szukaniem środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Stan techniczny byłego kina nie jest zadowalający, obiekt musi być też dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto