W ten weekend Kraków opanują artyści. Zbliżają się Noc Teatrów i Noc Tańca

11-06-2019

Najbliższy weekend będzie należał do krakowskich scen artystycznych. Przed nami trzynasta Noc Teatrów i druga Noc Tańca.

Podziel się ze znajomymi
Noc Teatrów i Noc Tańca odbędą się w ten weekend
Noc Teatrów i Noc Tańca odbędą się w ten weekend | ballardinix/Pixabay
Najbliższy weekend będzie należał do krakowskich scen artystycznych. Przed nami trzynasta Noc Teatrów i druga Noc Tańca. W dzień oraz w nocy, z soboty na niedzielę, będzie można oglądać spektakle w prawie 50 teatrach. Będzie co podziwiać.

- Zaczynamy 14 czerwca mappingiem na Teatrze Słowackiego o 21:30, natomiast 15.06 o godzinie 11:00 pierwszy spektakl dla dzieci, a kończymy o 24:00 koncertem Leszka Wójtowicza w Piwnicy Pod Baranami - mówi Magdalena Doksa-Tverberg z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa.

Obejrzeć będzie można między innymi jedną z ostatnich premier Teatru Stu pod tytułem "Boże Mój" w reżyserii Andrzeja Seweryna.

- Osią zdarzenia jest wizyta Boga u psychoterapeutki samotnie wychowującej autystyczne dziecko. Bóg, który od 2,5 tysiąca lat jest w głębokiej depresji i chce popełnić samobójstwo, no i zaczynają się spierać - mówi Dyrektor Teatru STU Krzysztof Pluskota.

Noc tańca to niedziela. Złożą się na nią występy osiemnastu szkół i siedemdziesięciu czterech grup tanecznych tańców klasycznych, światowych, ale też lokalnych krakowskich.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto