Tatry. Parking przy szlaku do Morskiego Oka tylko poprzez internet

30-06-2020

Kolejna rewolucja nad Morskim Okiem w Tatrach. Od tych wakacji miejsce parkingowe na Palenicy Białczańskiej, gdzie zaczyna się szlak do górskiego stawu, będzie sprzedawane tylko poprzez internet. Nie będzie można wjechać na parking bez wcześniejszej rezerwacji.

Podziel się ze znajomymi
Parking na Palenicy Białczańskiej
Parking na Palenicy Białczańskiej | Wikipedia
- Zdecydowaliśmy się wprowadzić sprzedaż biletów online na cały parking na Palenicy Białczańskiej. Póki co sprzedaż tradycyjna miejsc parkingowych będzie na Łysej Polanie. Jeśli ktoś jednak chce udać się do Morskiego Oka i dojechać autem jak najbliższej szlaku, musi wejść na stronię tpn.pl i poprzez aplikację zakupić miejsce parkingowe - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jak dodaje Ziobrowski, aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze. - Zachęcamy wszystkim, by te bilety kupować i odpowiednio wcześniej drukować lub zapisywać w telefonie. Dlatego że i na Łysej Polanie i na Palenicy bywa problem z zasięgiem. Wtedy mogą pojawić się drobne kłopoty – dodaje Ziobrowski.

Park zdecydował się na taki krok, bo chce przede wszystkim zniwelować korki, które tworzą się na drodze dojazdowej na Łysą Polanę i na Palenicę Białczańską. - Liczymy na to, że jeżeli bilety zaczną się sprzedawać, będziemy mogli komunikować turystom „nie ma już miejsc na parkingu, nie jedźcie własnym samochodem, bo i tak nie znajdziecie miejsca na postój. Lepiej wybierzcie komunikację zbiorową” - mówi Ziobrowski.

Rezerwacji na parkingu można dokonać z wielodniowym wyprzedzeniem. Co ważne, ceny za zakup miejsca przez internet jest w tej samej cenie, co dotychczas. Za dzień postoju osobowe auto musi zapłacić 30 zł.
Posłuchaj co mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto