Edukacja domowa - bezpieczna i popularna szkoła w niepewnym czasie pandemii

23-08-2020

O ponad 30 % wzrosła liczba chętnych do rozpoczęcia szkoły w zbliżającym się nowym roku 2020/2021 w trybie edukacji domowej. Chętnych jest więcej, tym bardziej że w związku z epidemią w tym roku nie trzeba opinii z Poradni PschologicznoWi-Pedagogicznych...

Podziel się ze znajomymi
Nauczanie domowe
Nauczanie domowe
Nieubłaganie zbliża się … koniec wakacji, a wraz z nim S Z K O Ł A, która w tym roku w szczególny sposób spędza sen z powiek rodziców. Bo niestety tak naprawdę chyba nikt nie potrafi powiedzieć, jak będzie wyglądała tegoroczna edukacja, czy dzieci i nauczyciele będą bezpieczni i jakie środki bezpieczeństwa będą w szkołach wprowadzone. Nic dziwnego, że są rodzice, którzy decydują rozpoczęcie edukacji domowej, tym bardziej, że przystąpienie do homescoolingu w czasie pandemii jest łatwiejsze.

Do ubiegłego roku procedura przystąpienia do nauczania domowego była czasochłonna. To efekt konieczności odwiedzin w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która dla każdego ucznia chętnego na homschooling musi wydać opinię. A że obecnie zgodnie z prawem mogą ją wydać jedynie placówki państwowe i w tych miejscach obowiązuje rejonizacja zdarzało się, że oczekiwanie na taki papier trwać mogło kilka tygodni.

W tym roku sytuacja zmieniła się w związku z epidemią i zawieszeniem funkcjonowania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Na razie opinii z tych placówek nie trzeba  przedstawiać, a samo zapisanie dziecka do szkoły w trybie nauczania domowego sprowadza się do wybrania placówki, do której zapisane będzie dziecko i kilkunastominutowej wizyty w szkole.

Więcej o edukacji domowej w naszym materiale:
materiał Magdy Gierech

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto