[ROZMOWA] Wigilijna świeca Caritas wspomaga dzieci i młodzież

18-12-2020

W diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej przygotowano ich 50 tysięcy.

Podziel się ze znajomymi
Do diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w tym roku trafiło 50 tys. świec, które można kupować w każdej z parafii
Do diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w tym roku trafiło 50 tys. świec, które można kupować w każdej z parafii | caritas
Powoli kończy się tegoroczna edycja akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, prowadzonej przez Caritas. Do diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w tym roku trafiło 50 tys. świec, które można kupować w każdej z parafii. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku, z uwagi na pandemię, szczególnie ważna jest pomoc najmłodszym, mającym utrudniony dostęp do edukacji zdalnej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku, podczas adwentu, świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce. Od blisko 20 lat akcja ma charakter ekumeniczny. Obecnie jest prowadzona przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos.

(Posłuchaj naszej rozmowy)

Q
ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto