Nowe paszporty z krakowskimi akcentami?

11-08-2017

Zaprojektuj z nami nowy polski paszport- zachęca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród 13 motywów zaproponowanych przez resort są także elementy związane z Krakowem - kopiec Piłsudskiego i postać generała Józefa Hallera.

Podziel się ze znajomymi
Polski paszport
Polski paszport | fotolia
Kampania społeczna „Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018” jest organizowana przez MSWIA w ramach przyszłorocznych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.- To bardzo ciekawy i nietypowy sposób, żeby to święto niepodległości poprzez nasz dokument podróżny czyli paszport było naszym świętem narodowym, świętem wszystkich Polaków- tłumaczy Józef Gawron wicewojewoda Małopolski.

Krakowianom pomysł się podoba, choć mają też swoje propozycje. - Inicjatywa jest bardzo ciekawa, ludzie mają wybór mogą sami zadecydować co im się podoba, zobaczyzmy co z tego wyniknie - mówi Ania.

- Pomysł bardzo dobry, ale skłaniałbym się ku krakowskim zabytkom, gdyby umieścić tam np. Sukiennice, Bazylikę Mariacką czy Wawel, to bardziej kojarzy się z Krakowem. Bo kopiec jak kopiec, mamy kopiec Kraka, Wandy, Piłsudskiego, Kościuszki, mamy ich dużo - uważa pan Stanisław.

Głosować można na stronie www. zaprojektujpaszport.gov.pl


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto