Caritas: kolonie z historią

16-07-2018

Zaczyna się drugi tydzień turnusu kolonijnego w ośrodku Caritas w Drzewocinach. Z wypoczynku korzysta niemal 80 dzieci z całej Archidiecezji Łódzkiej. Motywem przewodnim kolonii Caritas jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podziel się ze znajomymi
Caritas: kolonie z historią
Caritas: kolonie z historią
Kolonie Caritas to nie tylko wypoczynek i zabawa, ale także elementy edukacyjne. Dlatego dzieci z tego, jak i kolejnych turnusów uczestniczą w zabawach związanych z historią Polski - zapowiada Tomasz Kopytowski z Caritas.

Kolejne turnusy dla dzieci i młodzieży oraz kolonie letnie, które w roku 100-lecia odzyskania niepodległości - nie mogą mieć innej tematyki jak Polska, nasza ojczyzna. Odbędą się w tym roku pod hasłem "Polskie drogi".
W ciągu 10 kolejnych dni turnusu dzieci odwiedzą, w sposób wirtualny - tematem każdego dnia będzie jakieś miejsce w Polsce, jakieś miasto - szczególnie związane z naszą historią. mam nadzieję, że program będzie ciekawy i będzie to nie tylko zabawa, ale też odrobina wiedzy i pamięci historycznej.

Trwający teraz turnus kolonijny w ośrodku w Drzewocinach jest już drugim w te wakacje - ale jedynym typowo wypoczynkowym.. Wcześniej z wypoczynku i rehabilitacji korzystały dzieci niepełnosprawne w ramach turnusu Ama Deum, organizowanym wspólnie z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Także kolejne turnusy Caritas będą nastawione na rehabilitację podczas wypoczynku.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Tomasz Kopytowski - kolonie z historią

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto