Bydgoszczanin z rekordem Polski!

08-02-2019

Świetna zaprezentowali się bydgoscy lekkoatleci na mityngu Orlen Copernicus Cup. Marcin Lewandowski pobił rekord Polski w biegu na 1500 metrów. Ten występ zapewnił mu udział w Halowych Mistrzostwach Europy 2019. Świetnie spisała się też Iga Baumgart-Witan, która pobiła swój rekord życiowy w biegu na 400 metrów.

Podziel się ze znajomymi
Marcin Lewandowski
Marcin Lewandowski
Reprezentujący Zawiszę Marcin Lewandowski uzyskał czas 3:36,50 s. Jest to trzeci najlepszy wynik na świecie! Bydgoszczanin dołączył tym samym do trójki innych reprezentantów bydgoskich klubów, którzy w marcu pojadą do Glasgow na Halowe Mistrzostwa Europy. Podczas mityngu lekkoatletycznego (6.02) Lewandowskiemu nie udało mu się jedynie pokonać Samuela Tefera z Etopii, który na zawodach pobił rekord świata. Warto dodać, że Lewandowski swoje honorarium ponownie przekazał na cele charytatywne.

Świetny występ zanotowała również Iga Baumgart-Witan z BKSu Bydgoszcz, która zwyciężyła w biegu na 400 metrów bijąc swój rekord życiowy sprzed kilku dni. Bydgoszczanka Z czasem 51,91 s. zajmuje aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji światowej na tym dystansie.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto