American Airlines przeprasza Kraków za kontrowersyjny spot

19-09-2019

Amerykańskie linie lotnicze przepraszają krakowian za kontrowersyjną reklamę. Chodzi o spot American Airlines promujący nowe połączenia.

Podziel się ze znajomymi
Samolot American Airlines
Samolot American Airlines | Sergey Kustov
Amerykańskie linie lotnicze przepraszają krakowian za kontrowersyjną reklamę. Chodzi o spot American Airlines promujący nowe połączenia. W filmiku opublikowanym w sierpniu wiceprezes firmy zachęca do skorzystania z nowej oferty. Reklama promuje Budapeszt rejsami po Dunaju, Tel Awiw - piaszczystymi plażami, a Kraków - wódką ze znajomymi. Krakowski magistrat nie krył oburzenia.

- To nie jest problem Krakowa jako takiego, tylko trochę stereotypu przez który Amerykanie, może nie tylko Amerykanie, postrzegają Polskę. Być może dyrektor kreatywny, który tę reklamę wymyślał czy zatwierdzał, sam ma takie postrzeganie tego regionu Europy - mówiła w sierpniu rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

"Serdecznie przepraszamy za to, że mieszkańcy Krakowa mogli się poczuć urażeni" - napisali w liście do Jacka Majchrowskiego prezesi American Airlines. Nowe połączenie z Chicago do Krakowa trafi do oferty latem przyszłego roku.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto